PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIE W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION
 
 
 
 
 
     
 • Łąki w dolinie Opatówki, fot. Halina E. Sadecka
  Łąki w dolinie Opatówki, fot. Halina E. Sadecka
 • Ciosowa Góra,Pasmo Tumlińskie, fot. A. Kozicki
  Ciosowa Góra,Pasmo Tumlińskie, fot. A. Kozicki
 • W okolicach Kleczanowa, fot. Halina E. Sadecka
  W okolicach Kleczanowa, fot. Halina E. Sadecka
 • Nad Wisłą w okolicach Nowego, fot. Halina E. Sadecka
  Nad Wisłą w okolicach Nowego, fot. Halina E. Sadecka
 • Góry Pieprzowe w okolicach Sandomierza, fot. Halina E. Sadecka
  Góry Pieprzowe w okolicach Sandomierza, fot. Halina E. Sadecka
O projekcie
 
 

Świętokrzyska Akademia Biznesu jest projektem realizowanym w celu wzmocnienia potencjału kadr lokalnych przedsiębiorstw w zakresie efektywnego zarządzania firmą.

Umacnianie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma kluczowe znaczenie dla rozwoju województwa świętokrzyskiego, dlatego jesteśmy przekonani, że „Świętokrzyska Akademia Biznesu” będzie dobrze służyć przedsiębiorcom działającym w regionie.

W ramach projektu z dniem 01.11.2013 r. zostało zarejestrowane „Centrum kształcenia  przedsiębiorców – Świętokrzyska Akademia Biznesu” dla przedsiębiorców oraz kadry zarządzającej mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które umożliwi uzyskanie i uzupełnienie wiedzy w zakresie efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem oraz opracowanie strategii rozwoju własnej firmy i jej wdrożenie.

„Centrum kształcenia przedsiębiorców – Świętokrzyska Akademia Biznesu” jest placówką niepubliczną,w której nauczanie odbywa się w systemie pozaszkolnego kursu, w formie 13 sesji zjazdowych. Nauczanie w „Świętokrzyskiej Akademia Biznesu” prowadzą wykładowcy uczelni wyższych: Business Academy Aarhus z Danii oraz Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia:

 1. strategia rozwoju przedsiębiorstwa,
 2. finanse,
 3. zarządzanie kadrami,
 4. marketing,
 5. rozwój umiejętności menadżerskich,
 6. budowanie strategii rozwoju własnej firmy.

 Kurs nauczania w „Świętokrzyskiej Akademii Biznesu” zaczyna się w listopadzie 2013 r. i kończy się w czerwcu 2014 r.
Do uczestnictwa w pierwszym kursie „Świętokrzyskiej Akademii Biznesu” przyjęto 22 przedsiębiorców z terenu czterech powiatów: kieleckiego, opatowskiego, ostrowieckiego i sandomierskiego (z wyłączeniem miast Kielce i Ostrowiec Św.), objętych realizacją programu „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością”.

Uczestnictwo w kursie „Świętokrzyskiej Akademii Biznesu” realizowanej w ramach projektu „Świętokrzyska Akademia Biznesu” jest bezpłatne.

Przedsiębiorcy, którzy ukończą kurs „Świętokrzyskiej Akademia Biznesu” będą się mogli ubiegać o dotacje w wysokości do  35 000 zł, w celu zrealizowania strategii rozwoju własnej firmy, opracowanej w ramach kursu „Świętokrzyskiej Akademia Biznesu”.

„Centrum kształcenia  przedsiębiorców – Świętokrzyska Akademia Biznesu” ma siedzibę w budynku należącym do Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, przy pl. Ks. J. Poniatowskiego 2.

Kontakt:
Anna Zając-Nogaj
Kierownik projektu
tel. 15 833 34 06, 15 833 34 00,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data dodania: czwartek, 31 października 2013r.
   
 
copyrights @ 2013 - 2018
Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej - Sandomierz
www.opiwpr.org.pl